Powrót na listę newsów

ROLKI zapakują sushi w wakacyjne eko pudełka :)

Sushi Olsztyn - nowe eko pudełka w ROLKACH :)
26 lipca 2021

W naszych knajpkachsushi  pojawiły się nowe, kolorowe eko pudełka, w które będziemy przez całe wakacje pakować nasze rolki. Olsztyn dodatkowo każde 12 rolek zapakuje w piękną, wakacyjną eko torbę😃  Zarówno pudełka jak i torby to projekt znanej ilustratorki Magdy Chołaścińskiej, z którą współpracujemy od jakiegoś czasu. Pudełka zostały wyprodukowane przy pomocy farb na bazie wody, bez użycia folii i lakieru.

Chcemy, żeby te wakacje były wyjątkowo kolorowe, wesołe i spokojne. Dlatego właśnie stworzyliśmy te kolorowe projekty. Niech każda wizyta w naszych knajpkach to będzie (oprócz pysznego sushi) mała frajda, która poprawi Wam humor😃

Nowa ROLKA TYGODNIA w Olsztynie😃

Drugą super informacją jest kolejna ROLKA TYGODNIA w naszej knajpce w Olsztynie. Rolka, która tym razem pojawi się w naszym menu to Łosoś Tataki. Dokładny opis naszych i zdjęcia rolek tygodnia zawsze znajdziecie na naszej stronie na Facebooku. Łosoś Tataki będzie w naszym menu przez najbliższy tydzień, może dwa, a potem zaprosimy Was na kolejną rolkę tygodnia. To będzie coś wyjątkowego, czego żadna restauracja sushi w Olsztynie nie ma w stałej ofercie.

Historia SUSHI

Na naszym Instagramie, w wyróżnionych relacjach, znajdziecie zakładkę „Historia Sushi”. Będziemy tam co kilka dni udostępniać historię sushi. Chcemy powalczyć z błędnym przekonaniem, że sushi to sztuka (nie jedzenie😉), że różne wariacje w sushi (jak na przykład udział sosów, majonezu, czy rolka z batatem) to profanacja. To błędne przekonanie, wynikające z niezwykle skutecznych działań marketingowych rozpoczętych w latach 70tych w USA, które do dziś pokutuje. Chcemy w prosty i lekki sposób przybliżyć Wam historię tej kuchni i pokazać skąd się wywodzi. Tak naprawdę rolki z ryżem i dodatkami to wbrew pozorom nie Japonia, a Korea, w której ta kuchnia jest obecna od ponad 100 lat. A początki fermentowanej ryby w ryżu to….Chiny i 2 wiek p.n.e.. Zaskakujące? To zapraszamy na nasze story na Instagramie. Niebawem opublikujemy kolejne slajdy, które mamy nadzieję Was zaciekawią.

Raz na jakiś czas będziemy tu robić takie podsumowanie, w którym będziecie mogli przeczytać co dzieje się w naszych knajpkach. Olsztyn i Toruń to obecnie trochę inne menu, trochę inne zasady działania, ale i jedna i druga knajpka to nasze dziecko. Robimy wszystko co możemy, żeby każda Wasza wizyta w ROLKACH była sympatyczna i dawała +5 do humoru na resztę dnia😉